„Rieda ratai rateliukai“

Minėdami Tarptautinę dieną be automobilio bei Europos judriąją savaitę #BEACTIVE mūsų darželio bendruomenė, prisijungė prie organizuojamos akcijos: „Rieda ratai rateliukai“. Šios akcijos tikslas- skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.

Visi dalyviai pasiėmę kuo įvairesnes „ratuotas“ priemones: dviratukus, paspirtukus, riedžius, vežimėlius, riedančius žaislus dalyvavo iškilmingame parade, kurio metu vienas paskui kitą apvažiavo darželio teritoriją. Vaikams buvo primintos saugaus eismo taisyklės, šviesoforo spalvų reikšmės, važiavimo taisyklės, dviratininkui reikalingos apsaugos priemonės. Kiekvienas dalyvis išbandė savo kūno galias, gebėjimus,  ištvermę, greitį įvairiose rungtyse: „Kas greičiau įveiks kliūtis“, „Šviesoforo spalvos“, „Nuvežk karučiais krovinį“ , „Išbandyk kuris greitesnis“, „Važiavimas ratu“ ir  kt. Patys mažiausi darželio ugdytiniai „Nykštukai“ parodė savo sugebėjimus, „važiavo“ traukiamais, stumiamais žaisliukais, įveikdami atstumą nuo vienos aikštelės prie kitos. Suaugusieji taip pat buvo paraginti pademonstruoti savo sugebėjimus- jie dviračiais suko ratus darželio takeliais, įveikdami sutiktas kliūtis.

Renginiu buvo siekiama skatinti sveiką gyvenimo būdą, propaguoti ekologišką transporto priemonę. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti #BEACTIVE lipdukais ir atšvaitais „Rieda ratai rateliukai“.

Renginio organizatorė kūno kultūros pedagogė Laima Sadauskienė

2019 m. vasario mėn.