Labas, mokykla!

Esama gyvenime momentų, kai, it žaibui trenkus, pamatome, kaip vaikai užaugo. Lygiai taip baigiant vaikui lankyti darželį, ima ir trinkteli – jis nebe darželinukas – jau mokyklinukas. Jau ir ne vienas dantis pamestas, geriau ar menkiau pažįstamos raidės, skaičiai, turimas įsivaizdavimas apie pasaulį…  Pasibaigė vienas gyvenimo etapas.

Paskutinį gegužės mėnesio penktadienį  priešmokyklinukai atsisveikino su darželiu. Renginio vedėja – Havajų mergaitė  – išjudino visus:  visi šoko, dalyvavo aktyviose veiklose, burbulų šou. Patys „pūtė“ burbulus.

Priešmokyklinukams buvo įteikti pirmieji jų gyvenime mokslo baigimo dokumentai – diplomai, patvirtinantys, jog sėkmingai baigė priešmokyklinio ugdymo programą, dovanėlės. Gražios ir saulėtos vasaros, sėkmingo mokyklinio starto šauniems būsimiems pirmokėliams linkėjo  priešmokyklinio ugdymo pedagogės, auklėtojos padėjėja.

Na ir kas, kad atsisveikinimas su antrais namučiais tapusiu darželiu ir pedagogėmis bei jų padėjėja neįmanomas be trupučio patoso. Po skambiais žodžiais slypėjo paprastas noras pasidžiaugti. O iš mamyčių veidų nesitraukė šypsena, nubraukiama slapta ašarėlė, švytėjo nepaprastas džiaugsmas savo užaugusiais vaikais. Po linksmybių,  kai vaikai paskutinį kartą dar suposi sūpynėse, pokalbio metu pasipylė prisiminimai apie iškrėstas kvailystes ir didžiausius atradimus, aptarinėjami  būsimų mokyklų, būrelių reikalai, ir vis dirsčiojama į tuos – jau paaugusius, bet gana vaikiškus, padykusius, smalsius – vaikus.

O jie tik bėgiojo ir džiaugėsi, jų veiduose švytėjo vaikystė.

Jūratė Vyšniauskienė  ir Jolita Petrokienė

Gylių daugiafunkcio centro priešmokyklinio ugdymo pedagogės

2020 m. rugsėjo mėn.
« Bir