Kaip gera ir smagu sportuot visiems kartu

Mūsų darželio bendruomenė prisijungė prie organizuojamo Europos Judumo savaitės renginių ir paminėjo dieną be automobilio. Šių renginių tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.

Visi dalyviai išsirikiavo darželio kieme. Kad visiems sektųsi geriau sportuoti, lenktyniauti, bėgioti – atliko apšilimui mankštą. Personažas „Kiškis“ pakvietė grupių auklėtojas išsitraukti po „kopūsto“ lapą ir susipažinti, kokias ir kokiose sporto veiklos zonose atliks užduotis.

Ugdytiniai, pasiėmę kuo įvairesnes „ratuotas“ priemones: dviratukus, paspirtukus, riedžius, vežimėlius, riedančius žaislus, dalyvavo parade, kurio metu vienas paskui kitą apvažiavo darželio teritoriją. Vaikams buvo primintos saugaus eismo taisyklės, šviesoforo spalvų reikšmės, važiavimo taisyklės, dviratininkui reikalingos apsaugos priemonės. Kiekvienas dalyvis išbandė savo kūno galias, gebėjimus, valią, ištvermę, greitį įvairiose rungtyse: „Kas greičiau apvažiuos ratą?“, „Šviesoforo spalvos“, „Nuvežk karučiais krovinį“, „Išbandyk, kuris greitesnis“ ir kt. Suaugusieji taip pat buvo paraginti pademonstruoti savo sugebėjimus. Jie parodė, kaip galima eiti, judėti, sportuoti su šiaurietiško sporto lazdomis.

Renginiu buvo siekiama skatinti sveiką gyvenimo būdą, propaguoti ekologišką transporto priemonę. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti medaliais, padėkomis.

Kūno kultūros pedagogė  Laima Sadauskienė

2019 m. spalio mėn.